Будь-яка електрична мережа влаштована так, що в ній відсутнє постійна стабільна напруга. Вона може бути зниженою або підвищеною. А це негативно впливає на стан устаткування. При цьому, якщо воно вийде з ладу, в сервісному центрі вам швидше за все відмовлять і звинуватять у неправильному використанні електроприладів.

Спеціально для того, щоб захистити та убезпечити домашню або офісну техніку в ланцюг включається додатковий пристрій під назвою стабілізатор. При роботі через нього холодильники і телевізори не зазнають різких перепадів. Це значно підвищує їх експлуатаційні характеристики. Від зниженої або підвищеної напруги в першу чергу страждають двигуни великої побутової техніки та комп'ютерів. У магазинах Eleks можна підібрати захист з необхідними характеристиками. Для житлових приміщень підійдуть однофазні стабілізатори

Стабілізатори потрібні, як для квартири, так і для приватного будинку. Головне, врахувати всі параметри вашої мережі і купити те, що найбільше підходить за характеристиками. Найпростіший спосіб підсумувати потужність всіх приладів, що знаходяться в приміщенні. Виходячи з цієї величини підбирається стабілізатор. Також потрібно врахувати можливе просідання напруги. Занадто велика потужність спричинить зайві фінансові витрати. Для промислових підприємств використовують трифазні пристрої.

Як підключити стабілізатор напруги? 

Схема підключення стабілізатора дуже проста. Він включається безпосередньо після лічильника послідовно. Краще всього, якщо пристрій встановлять там, де постійно не перебувають люди. В приватному будинку або котеджі намагаються підібрати для електроживлячих пристроїв, окреме приміщення. 

Для підключення береться кабель з відповідним розтином, який безпосередньо залежить від потужності, використовуваної в приміщенні. Монтажні роботи можна виконати самостійно або запросити фахівців..

Якщо ви помітили, що у вашому будинку періодично тьмяніють лампочки або періодично без причини відключається побутова техніка, то потрібно ставити стабілізатор. Причиною виключення, крім перепадів напруги, є спрацьовування захисту на домашніх приладах. 

У квартирі іноді простіше використовувати мережеві стабілізатори і захистити окремі точки включення. Такий захист працює, як перехідник між розеткою і, наприклад, пральною машиною або бойлером. 

Якщо говорити про великий приватний будинок або офісне приміщення, то є сенс використовувати такі види апаратів, які поєднують в собі кілька функцій. До них відносяться:

  • джерела безперебійного живлення;
  • акумулятори;
  • генератори різних типів: дизельні або бензинові. 

В такому випадку, при відключенні живлення можна не порушувати нормальний уклад життя або, принаймні, встигнути вимкнути оргтехніку. 

Особливості роботи стабілізаторів

Вибір залежить від багатьох факторів:

  • потужності;
  • кількість фаз;
  • діапазону стабілізації;
  • конструкції.

При купівлі потрібно враховувати, що вся техніка, яка проходить сертифікацію на території країни, може працювати з відхиленнями у межах десяти відсотків. Сучасні захисні прилади можуть виконувати функції корекції, як з однаковими, так з різними відхиленнями, залежно від того, в який бік частіше відбуваються коливання напруги. 

В магазині Eleks допоможуть підібрати необхідне обладнання, а при необхідності його доставлять вам додому.