Уявити собі будинок без великої кількості побутової техніки складно. Надійність мереж електроживлення,  залишає бажати кращого. Наслідком стане вихід з ладу пральної машини або бойлера, вартість ремонту яких висока. Тому в домашній мережі потрібна установка стабілізатора напруги. Його застосування значно знизить ризик несправності, а також вплив перепадів в мережі на побутові прилади. 

Наведені нижче правила допоможуть придбати потрібний стабілізатор таким чином, щоб отримати необхідний результат.

Однофазний або трифазний?

Перше, що потрібно зробити - це визначити тип пристрою. У магазинах Eleks можна придбати однофазні і трифазні стабілізатори. Щоб визначити, який з них потрібно для житлового приміщення, необхідно знати, який вид мережі використовується:

  1. Трифазні. Найчастіше встановлюються в приватних будинках або квартирах, де є обладнання, наприклад електроплити. Для їхньої коректної роботи потрібна наявність трьох фаз.
  2. Однофазні. Застосовуються на більшості сучасних електричних мереж.

Стабілізатор з правильно підібраними параметрами підвищує або знижує рівень струму до номінального, тобто передбаченого цією схемою.

Мережний або магістральний?

Друга умова - це визначення того, який прилад необхідно “стабілізувати”. За допомогою стабілізатора можна захистити один пристрій або відразу весь будинок. Для цього використовують такі стабілізатори:

  1. Локальний. Являє собою невеликий перехідник, через який відбувається включення приладу або подовжувача в розетку. Останні можуть продаватися відразу з вбудованими стабілізаторами. Захищає тільки ту точку включення, з якою він взаємодіє.
  2. Магістральний. Встановлюється для стабілізації напруги в усьому будинку і встановлюється безпосередньо за лічильником в щитку.

Вибір залежить від надійності електричної мережі і стабільності подачі електроенергії. Як окремий випадок, мережевого пристрою часто використовують джерела безперебійного живлення для комп'ютерної техніки. Вони не тільки захищають від поштовхів живлення, але і в разі несподіваного відключення світла деякий час підтримують роботу оргтехніки.

Потужність пристрою

Головним критерієм при виборі стабілізатора служить його номінальна потужність. Вона визначається простим підсумовуванням всіх приладів, що знаходяться в квартирі або котеджі : побутових і оргтехніки. Номінал пристрою повинен бути більше, ніж потужність всієї включеної одночасно техніки.

Діапазон стабілізатора

Ще один важливий параметр - це діапазон стабілізації. Під цим поняттям мається на увазі верхня і нижня межа, при якій здійснюється коригування напруги. На практиці все виглядає наступним чином. Ми розраховуємо на те, що в мережі має бути напруга 220 В. Встановлений прилад, згідно опису, має похибку стабілізації +/- 3,5%. Це мовить про те, що нормальна робота електрики та всієї побутової, а також оргтехніки, можлива в межах від 212 до 223 В.